منو

اخبار شهر آفتاب

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خبر داد؛ ضرورت تدوین یک طرح جامع عملیاتی در خصوص شهر آفتاب

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خبر داد؛ ضرورت تدوین یک طرح جامع عملیاتی در خصوص شهر آفتاب

تاریخ ایجاد: 1395/7/19

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: باید یک طرح جامع عملیاتی در خصوص مجموعه شهر آفتاب تدوین و عملیاتی شود. 


به گزارش روابط عمومی نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب، قاسم میرزایی نیکو در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: برپایی نمایشگاه شهر آفتاب اقدام زیبایی بود که توسط شهردار تهران صورت گرفت.
وی تصریح کرد: موقعیت شهر آفتاب از نظر قرار گرفتن در مسیر جاده اصلی، همجواری با فرودگاه، دوری از محیط مرکزی شهر و امکانات و خدماتی که در آنجا فراهم شده است شرایط ویژه ای دارد اما متراژ زمین آن با توجه به افق ترسیم شده برای شهر آفتاب کم است که این مساله باید مورد توجه قرار گیرد.
مؤسس و رئیس مرکز توسعه و تجارت جمهوری اسلامی ایران در دبی همچنین در خصوص تبدیل شهر آفتاب به مرکز تجارت جهانی ایران ابراز کرد: در این مورد باید یک طرح جامع، علمی و عملیاتی ترسیم شود و مشابه چنین طرحی را بنده انجام داده ام تحت عنوان دهکده جهانی که در آن ابتدا میتوان از استان ها شروع کرد، سپس آن را به سراسر کشور گسترش داده و کشور های همسایه و بخصوص کشور های اسلامی را نیز در آن سهیم نمود.
وی در این خصوص ادامه داد: ثبات، آرامش و امنیت موجود در کشور با توجه به شرایط بحرانی منطقه خاورمیانه این فرصت را برای ما بوجد آورده و ما میتوانیم با تبدیل شهر آفتاب به شهر نمایشگاهی دائمی به ایجاد مرکز تجارت جهانی در در آن امیدوار باشیم که این مستلزم اقدامات موثر و عملیاتی است.
میرزایی نیکو اضافه کرد: زیر ساخت های مهم و اساسی چون  مترو، نزدیکی به فرودگاه، نزدیک بودن به بزرگراه خلیج فارس ویژگی های اساسی است که برای تبدیل شدن به مرکز تجارت جهانی بسار حائز اهمیت است.
رایزن بازرگانی پیشین ایران در امارات در خصوص افق های پیش روی شهر آفتاب گفت: کشور برای نشان دادن توانمندی ها، پتانسیل ها و نقاط قوت خود نیازمند توجه به نمایشگاه شهر آفتاب است چرا که هم در وسعت بین المللی و هم داخلی ما نیازمند به آن هستیم.
وی به ضرورت تبدیل شدن شهر آفتاب به یک منطقه آزاد تجاری اشاره کرد و ادامه داد: بهتر است شهر آفتاب تبدیل به منطقه آزاد شود چرا که رفت آمد کالا ها در آنجا تسهیل شده و شرکت های خارجی به راحتی می‌توانند در آن فعالیت کنند، این همان کاری است که ما در دبی انجام دادیم و در آنجا یک منطقه آزاد بوجود آوردیم که مورد استقبال قرار گرفت.
میرزایی اظهار کرد: باید در این خصوص ظرفیت های موجود مد نظر قرار بگیرد و برای تقویت آن ها برنامه های مختلف در نظر گرفته شود.


print
There is no comment.
بازگشت