منو

اخبار شهر آفتاب

 آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در شهر آفتاب

آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در شهر آفتاب

تاریخ ایجاد: 1395/3/1

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری نمایشگاه‌های قرآن و مطبوعات در شهر آفتاب خبر داد.


معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری تهران برای برگزاری نمایشگاه‌های قرآن و مطبوعات در شهر آفتاب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، دکتر مجتبی عبدالهی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به تشریح اقدامات انجام گرفته در مدت برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب پرداخت و گفت: بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مجموعه شهر آفتاب 3 میلیون بازدیدکننده داشت که بیش از 90 درصد ناشران از برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب رضایت کامل داشتند.

افزایش 25 درصدی تعداد بازدید کنندگان از نمایشگاه کتاب
عبدالهی با اشاره به رضایت‌مندی ناشران که ناشی از خدمات خوب بوده است، گفت: بنا بر آمار وزارت ارشاد جمعیت بازدیدکنندگان از بیست و نهمین نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب  25 درصد افزایش داشته است و فروش نیز با افزایش همراه بوده است.
به گفته عبدالهی شهرداری تهران برای برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن در ماه مبارک رمضان و نیز برگزاری نمایشگاه مطبوعات در شهر آفتاب اعلام آمادگی می‌کند.  معاون شهردار تهران  با اشاره به اختصاص 75 دستگاه شاتل برقی و حضور 150 نیرو در دو شیفت برای خدمات رسانی شاتل، اظهار کرد: علی رقم  این که شاتل‌ها برای افراد مسن و ناتوان تهیه شده بود، توانستیم به همه کسانی که از ایستگاه مترو به نمایشگاه آمدند، خدمت رسانی کنیم. عبدالهی ایجاد 1200 سرویس بهداشتی ثابت و سیار، نصب پرچم در ورودی نمایشگاه، نصب 60 هزار متر چادر را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد. به گفته معاون شهردار 450 نیرو در دو شیفت محوطه باز و مسقف شهر آفتاب را نظافت کرده‌اند و روزانه 30 تن زباله به وسیله 40 دستگاه ماشین آلات حمل زباله جمع آوری می‌شد. وی همچنین به فعالیت 75 کانکس پذیرایی در شعر آفتاب اشاره کرد و گفت: 10 میلیون بطری آب توزیع شد با آن که 200 هزار نفر و در زمان اوج پذیرایی 350 تا 400 هزار نفر، پذیرایی شدند حتی یک گزارش تخلف هم در خصوص وجود مشکل برای غذای سرد و گرم نداشته‌ایم. وی اذعان کرد: علاوه برکنترل انضباط کیوسک‌ها توسط تیم 50 نفره، یک گروه بیست نفره، روزانه 4 بار از غذاها نمونه برداری کرده و نظارت صورت گرفته است. به گفته معاون شهردار تهران 10 کلبه مادر و کودک در طول برگزاری نمایشگاه خدمات ارائه می‌داد و همچنین 150 چرخ دستی خدمت رسانی کردند. عبدالهی از فعالیت 400 کارگر برای نگاه داری از فضای سبز 60 هکتاری شهر آفتاب خبر داد و گفت: بالغ بر 160 هزار درخت در این مجموعه نگهداری می‌شود.

جابجایی 2 میلیون و 500 هزار نفر از شبکه مترو
معاون شهردار تهران با اعلام این که 2 میلیون و 500 هزار نفر از شبکه مترو شهر آفتاب استفاده کردند، اظهار کرد: در حالی که قول داده بودیم سر فاصله حرکت قطارها 6 تا 7 دقیقه برسد اما در دومین جمعه برگزاری نمایشگاه کتاب به کمترین زمان رسید و سرفاصله این زمان‌ها 5 دقیقه بود. معاون شهردار تهران از فعالیت 4 اتوبوس و 250 تاکسی در شهر آفتاب خبر داد و گفـت: در روزهای اوج نمایشگاه 35 هزار خودرو در پارکینگ‌ها بارگذاری شده‌اند.
عبدالهی از اقدامات مأموران شرکت شهربان که با کاور «یار مهربان من» در نمایشگاه حاضر بودند تقدیر کرد و گفت: حتی یک مورد دستفروشی و سد معبر نداشتیم و در این حال مأموران شهربان با توزیع گل و راهنمایی مردم توانستند عملکرد خوبی داشته باشند.
وی همچنین از اقدامات مأموران شهربان برای کنترل دستفروشی گل فروشان در ورودی صالح آباد تشکر کرد.
معاون شهردار تهران از ارائه خدمات اسکان و پذیرایی برای 12 هزار نفر از دانشجویان استان‌ها خبر داد گفت: علاوه بر تهیه صبحانه و شام مختصر خدمات حمل و نقل نیز به این افراد ارائه شده است.
 معاون شهردار تهران در خصوص بارندگی روزهای پایانی در نمایشگاه شهر آفتاب اظهار کرد: دریچه یکی از چاه‌های جذبی دچار گرفتگی شده بود و همین موضوع سبب بالا آمدن آب تا لبه جدول در نزدیکی یکی از چادرها شد. وی با اشاره به اقدامات شهرداری در خصوص قوطی کشی و ایزوگام چادرهای و در نظر گرفتن زمین در هنگام نصب چادرها گفت  بروز برخی مشکلات  همزمان با برپایی نمایشگاه طبیعی است و برخی نیز در اطلاع این اتفاق؛ بزرگ نمایی کردند، چرا که خبرنگاران حاضر در نمایشگاه کتاب میزان نفوذ واقعی آب را دیدند.

برپایی دومین دوره طرح «نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر» در خردادماه
عبدالهی از برپایی دومین دوره طرح «نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر» در خرداد ماه خبر داد و گفت: این برنامه به دلیل برپایی نمایشگاه کتاب و مسابقات بین‌المللی قرآن با چند روز تأخیر برپا می‌شود به طوری که شهروندان می‌توانند از 1 تا 10 خرداد ماه بیش از هزار اثر را در 4 هزار سازه تبلیغاتی شهر تماشا کنند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به این که 700 اثر ایرانی و خارجی در دومین دوره طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر به نمایش در می‌آید، اظهار کرد: دو سوم آثار هنری ایرانی و یک سوم خارجی هستند.
 وی یکی از ویژگی‌های این دوره برپایی نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر را اختصاص تعدادی از آثار به موضوع اعیاد شعبانیه و آزادسازی خرمشهر دانست و گفت: 300 اثر به موضوع نیمه شعبان و هفته خرمشهر اختصاص دارد.
 معاون شهردار تهران تأکید کرد در خصوص به نمایش در آوردن آثار، موضوع رعایت حقوق معنوی در نظر گرفته شده است و برای نمایش آثار ایرانی و خارجی مجوز تهیه شده است.


print
There is no comment.
بازگشت