منو

اخبار شهر آفتاب

رضایت حداکثری شهروندان از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب

رضایت حداکثری شهروندان از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب

تاریخ ایجاد: 1395/2/19

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از رضایت حداکثری شهروندان از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب خبر داد و گفت:


معاون خدمات شهری شهرداری تهران از رضایت حداکثری شهروندان از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب خبر داد و گفت:
 80 درصد بازدیدکنندگان از خدمات رضایت کاملی داشتند و بیش از 70 درصد بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب در چهار روز گذشته با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر آفتاب حاضر شده‌اند.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، دکتر مجتبی عبدالهی روز شنبه در جریان دیدار خبرنگاران شهری از مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، با بیان اینکه در برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران در سال‌های گذشته بسیاری از خدمات توسط شهرداری تهران انجام می‌شد، گفت: برپایی نمایشگاه شهر آفتاب نشان از تجربیات خوب شهرداری تهران در سال‌های گذشته دارد که این تجارب را در این نمایشگاه به اجرا رساندیم. به گونه‌ای که در روز پنجشنبه 70 درصد و در روز جمعه 80 درصد بازدیدکنندگان از خدمات رضایت کاملی داشتند. البته خدمات دهی به 700 تا 800 هزار بازدیدکننده در یک روز با مشکلات متعددی همراه خواهد بود اما ما تمامی امکانات را در اختیار افراد قرار داده‌ایم.
عبدالهی در خصوص قطعی برق در روز پنجشنبه صبح خاطرنشان کرد: این قطعی در بخش یکی از سالن‌های سه قلو بود که بلافاصله این مشکل حل شد. به طریقی که روز جمعه به هیچ عنوان قطعی برق نداشتیم.
وی با بیان اینکه ممکن است برخی از غرفه‌ها با استفاده بیش از حد از برق باعث بروز مشکل شوند، تصریح کرد: برای جلوگیری از این مشکلات در نمایشگاه شهر آفتاب 7 مگاوات برق و 12 مگاوات موتور اضطراری داریم که هر مگاوات برق برابر 10 هزار لامپ 100 واتی است. این در حالی است که ژنراتورهای برق با توانایی 10 تا 12 مگاواتی برق تولید می‌کنند. به طریقی که از هر مگاوات 3.3 استفاده شده است که این میزان بیش از برق مورد نیاز است.
عبدالهی در خصوص استفاده بازدیدکنندگان از حمل‌ونقل عمومی افزود: در روز اول حرکت مترو با سرفاصله 15 دقیقه فعالیت می‌کرد اما از روز بعد سرفاصله حرکت قطارها به 6 تا 7 دقیقه رسید. از سوی دیگر شاتل‌های برقی که برای معلولان و سالمندان در نظر گرفته شده بود و در خروجی مترو قرار داشت، به دلیل استقبال بازدیدکنندگان مورد استفاده تمامی افراد قرار گرفت و همچنین از 9 تا 10 میدان اصلی پایتخت شهروندان می‌توانند با اتوبوس به نمایشگاه کتاب بیایند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه برخی از بازدیدکنندگان با تاکسی و ون به نمایشگاه مراجعه می‌کنند، گفت: برخی از افراد نیز با خودروی شخصی به نمایشگاه می‌آیند. به همین منظور 20 هزار پارکینگ در نظر گرفته شده و بازدیدکنندگان از آنجا به ون یا اتوبوس به محوطه اصلی نمایشگاه انتقال می‌یابند.
عبدالهی در خصوص ترافیک بزرگراه‌های اطراف منتهی به نمایشگاه شهر آفتاب تصریح کرد: با حجم ورودی دو تا سه مسیر در بزرگراه‌ها و همچنین خروج و ورود به پارکینگ شاهد صف طولانی بوده‌ایم که این موضوع طبیعی است.
وی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه کتاب در مجموعه بین‌المللی شهر آفتاب باعث سرور و نشاط بازدیدکنندگان شده است، خاطرنشان کرد: تا پایان امسال نمایشگاه‌های متعددی برای حضور در مجموعه شهر آفتاب قرارداد منعقد کرده‌اند.
عبدالهی با بیان اینکه در سه دوره گذشته ریاست جمهوری و شهرداری‌های گذشته در خصوص انتقال نمایشگاه کتاب صحبت شده بود، گفت: این کار در سال اقدام و عمل محقق شد. از سوی دیگر هم‌جواری شهر آفتاب با حرم مطهر امام (ره) و اتوبان تهران – قم و همچنین اتوبان تهران - ساوه این محل را از موقعیت اقتصادی خوبی برخوردار کرده است.
وی با اشاره به اینکه در روز پنجشنبه 200 هزار نفر از طریق مترو به نمایشگاه کتاب آمده‌اند، ادامه داد: به عبارت دیگر هر ساعت 15 هزار نفر در طول 13 ساعت کاری از طریق مترو به نمایشگاه مراجعت کرده‌اند. همچنین 70 درصد بازدیدکنندگان با وسیله حمل‌ونقل عموممی و 30 درصد با خودروی شخصی به نمایشگاه آمده‌اند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه با اشاره به بازدید شهردار تهران و ابراز رضایت بسیاری از ناشران از برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب، خاطرنشان کرد: بر اساس گفته ناشران میزان فروش آنان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است. این در حالی است که 1500 نفر در استراحتگاه‌های مجموعه نمایشگاه شهر آفتاب اقامت داشتند.
وی با بیان اینکه از سال 85 تا 87 مطالعات مجموعه بین‌المللی شهر آفتاب انجام شد، اضافه کرد: از سال 87 تا 90 طراحی‌ها و از سال 90 تا 94 ساخت این نمایشگاه به اتمام رسید.
عبدالهی با بیان اینکه در روز چهارشنبه قطارهای مترو از کهریزک و بعد به شهر آفتاب می‌آمدند، گفت: بر اساس تمهیدات صورت گرفته از روز پنجشنبه تمامی قطارها با خط مستقیم به شهر آفتاب می‌آیند و مسافران کهریزک با اتوبوس به مقصد خود مراجعت می‌کنند.
وی در پایان در خصوص انتشار خبری مبنی بر درگیری وزارت ارشاد با شهرداری تهران اضافه کرد: حفاظت داخل سالن‌ها با وزارت ارشاد و محوطه بیرونی با شهرداری تهران است و استقبال از مهمانان ویژه در ورودی‌ها و درب‌ها به عهده وزارت ارشاد و شهرداری است و بنده درگیری بین شهرداری و وزارت ارشاد را تکذیب می‌کنم.


print
There is no comment.
بازگشت