منو

اخبار شهر آفتاب

اختصاص دو خط مترو به نمایشگاه شهر آفتاب

اختصاص دو خط مترو به نمایشگاه شهر آفتاب

تاریخ ایجاد: 1395/2/19

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این که 80 درصد از بازدید کنندگان نمایشگاه کتاب از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای رسیدن به شهر آفتاب استفاده می‌کنند افزود: عملاً دو خط از مترو تهران به شهر آفتاب اختصاص پیدا کرده است.


معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این که 80 درصد از بازدید کنندگان نمایشگاه کتاب از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای رسیدن به شهر آفتاب استفاده می‌کنند افزود: عملاً دو خط از مترو تهران به شهر آفتاب اختصاص پیدا کرده است.
جعفر تشکری هاشمی با اشاره به برخی انتقادات از وضعیت ترافیکی نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب گفت: معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این که 80 درصد از بازدید کنندگان نمایشگاه کتاب از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای رسیدن به شهر آفتاب استفاده می‌کنند افزود: عملاً دو خط از مترو تهران به شهر آفتاب اختصاص پیدا کرده است.
بیشترین ترافیک در روز پنجشنبه و در دومین روز نمایشگاه به دلیل استقبال کم نظیر مردم از نمایشگاه شهر آفتاب رخ داد که مسلماً در روزهای نخست تا کنترل و انضباط برخی رفتارهای ترافیکی شهروندان این حد ترافیک طبیعی تلقی می‌شود.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به استقبال گسترده مردم گفت: روز پنجشنبه 800 هزار نفر از نمایشگاه بازدید کردند که طبق آمارها 80 درصد آن‌ها از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کردند. وی افزود: استقبال مردم از مترو و اتوبوس در دو روز نخست نمایشگاه بسیار چشمگیر بوده است.
تشکری هاشمی با اشاره به تابلوها و علائم رانندگی در طول مسیر گفت: از مدت‌ها قبل پیش بینی‌های لازم برای استقرار و تعبیه تابلوهای راهنمایی و رانندگی در طول مسیر اندیشیده شده بود. وی خاطر نشان کرد: تابلوهای و المان‌های ترافیکی هم در مسیر اصلی ورود به نمایشگاه یعنی آزاد راه خلیج فارس و هم در سایر مسیرهای منتهی به نمایشگاه و هم در اطراف نمایشگاه نصب شده است.
وی تأکید کرد: در داخل مجموعه نمایشگاه بالغ بر 10 هزار و پانصد جای پارک پیش بینی شده است که در روز دوم نمایشگاه به دلیل تعطیلی رسمی ما شاهد پارک 14 هزار خودرو در پارکینگ نمایشگاه بودیم که از ظرفیت پیش بینی شده بیشتر بود زیرا از سایر فضاها نیز برای پارک اتومبیل استفاده شده بود.
وی با اشاره به نیروهای پارکبان در پارکینگ نمایشگاه گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده 80 نیروی پارکبان جهت راهنمایی خودروهای عمومی و شخصی مستقر شدند و از این بابت نگرانی در این بابت وجود ندارد.
تشکری افزود: آزاد راه خلیج فارس یا همان تهران _قم اصلی‌ترین مسیر خروجی ورودی از جنوب کشور است، به همین دلیل همواره از ترافیک بالایی برخوردار است. تشکری درخواست کرد: از شهروندان عزیز می‌خواهیم مترو را برای عزیمت خود به شهر آفتاب انتخاب کنند، البته شهروندان تاکنون استقبال بالایی از این وسیله حمل و نقلی نشان داده‌اند. وی از شهروندان درخواست کرد: برای عدم تلاقی این ترافیک این مسیر با ترافیک ورودی نمایشگاه از مردم عزیز می‌خواهیم حتی‌المقدور خودروهای شخصی استفاده نکنند.
تشکری هاشمی تأکید کرد: مسلماً با تسلط پلیس و مسئولان اجرایی مشکلات ترافیکی نمایشگاه که تمهیدات لازم نیز برای آن اندیشیده شده، کمتر خواهد شد. وی تصریح کرد: تلاش کردیم سر فاصله حرکت مترو شهر آفتاب به 8 تا 10 دقیقه کاهش پیدا کند تا مردم همچنان مترو را برای سفر به شهر آفتاب انتخاب کنند.
وی افزود: از خط سه مترو از بزرگراه آزادگان ایستگاه نعمت آباد خط اکسپرس اتوبوس رانی پیش بینی شده است، این اتوبوس‌ها مسافران خط سه مترو را نیز به نمایشگاه شهر آفتاب منتقل کنند.
تشکری تأکید کرد: عملاً دو خط از مترو تهران به شهر آفتاب اختصاص پیدا کرده که این امر به روانی ترافیک در روزهای آینده کمک خواهد کرد.


print
There is no comment.
بازگشت