منو

اخبار شهر آفتاب

افتتاح نمايشگاه بين المللی شهر آفتاب

افتتاح نمايشگاه بين المللی شهر آفتاب

تاریخ ایجاد: 1395/2/14

نمايشگاه بين المللی شهر آفتاب با حضور رئيس جمهور و شهردار تهران همزمان با بيست و نهمين نمايشگاه كتاب امروز(سه شنبه) افتتاح می شود.


نمايشگاه بين المللی شهر آفتاب با حضور رئيس جمهور و شهردار تهران همزمان با بيست و نهمين نمايشگاه كتاب امروز(سه شنبه) افتتاح می شود.
صبح امروز(سه شنبه) نمايشگاه بين المللی شهر آفتاب همزمان با آغاز بيست و نهمين نمايشگاه بين المللی كتاب افتتاح می شود.
آغاز به كار اين نمايشگاه با حضور رئيس جمهور و شهردار تهران تا ساعتی ديگر انجام می‌شود.
گفتنی است؛ اين نمايشگاه به مدت 10 روز در نمايشگاه بين المللی شهر آفتاب داير است كه علاقه مندان می توانند برای تردد از ايستگاه مترو كه چندی پيش افتتاح شد ،استفاده كنند.

آغاز به کار بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
مراسم رسمی آغاز به کار بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب با حضور رئیس‌جمهور شروع شد.
مراسم رسمی گشایش نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صبح سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه با طنین‌انداز شدن سرود ملی کشور و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی؛ رئیس‌جمهور، نماینده رئیس‌جمهوری روسیه در امور فرهنگی، حسام‌الدین آشنا؛ مشاور فرهنگی‌ رئیس‌جمهور، محمد نهاوندیان؛ رئیس دفتر رئیس‌جمهور، علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدباقر قالیباف؛ شهردار تهران، سیدعباس صالحی؛ معاون فرهنگی وزیر ارشاد و رئیس بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران، رضا صالحی امیری؛ رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، احمد مسجدجامعی؛ عضو شورای شهر تهران و جمعی از مسئولان کشوری، ناشران و اهل رسانه آغاز شد.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت‌ماه در شهر آفتاب پذیرای بازدیدکنندگان است. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه‌روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.
شعار نمایشگاه کتاب تهران در سال جاری «فردا برای خواندن دیر است» اعلام شده است.

جنتی: انتقال نمایشگاه از مصلی به شهر آفتاب به لحاظ اجرایی کار دشواری بود
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمدگویی به میهمانان حاضر، گفت: نمایشگاه کتاب تهران بزرگترین رویداد فرهنگی کشوری است و امیدوارم نمایشگاه امسال پربارتر از همیشه برگزار شود و ارزش ماندگاری برجای بگذارد.
وی در ادامه به مهمترین تغییرات اعمال شده در نمایشگاه کتاب امسال اشاره کرد و گفت: مهمترین تغییر نمایشگاه امسال برگزاری در فضای جدید است. انتقال از مصلی به شهر آفتاب به لحاظ اجرایی کار دشواری بود که با اهتمام شهرداری و ارشاد این مهم به سرانجام رسید. سال گذشته از شهردار خواستیم مکانی در خور منزلت نمایشگاه و مخاطبان آن معرفی کند، اکنون ایشان به عهد خود وفا کردند این امر کار آسانی نبود اما اهتمام شهرداری و همکاری همراهی همکارانی ما در ارشاد این موضوع را محقق کرد. شاید هنوز کاستی‌هایی وجود داشته باشد اما هر کار تازه‌ای ایرادهایی دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیگر رویکردهای نمایشگاه امسال اشاره کرد و یادآور شد: تلاش برای واسپاری بیشتر امور اجرایی به تشکل‌های نشر، گسترش فضای فرهنگی و ارزشی در نمایشگاه، تقویت و گسترش تسهیلات رفاهی و کوچک سازی و چابک سازی نمایشگاه از جمله رویکردهای جدید این دوره بود. در این دوره تلاش شد تا تسهیلات رفاهی به اقشار گوناگون جامعه اختصاص یابد تا عدالت فرهنگی بیشتر اجرا شود.
جنتی ادامه داد: در این دوره تعداد دو هزار و 400 ناشر داخلی و 300 ناشر و توزیع کننده خارجی در این دوره از نمایشگاه حضور دارند.
بخش دیگر صحبت جنتی به صرورت حضور ناشران بین الملل و کتاب‌های خارجی در نمایشگاه کتاب تهران اختصاص داشت.
وی در این زمینه گفت: گاهی سخنانی در این رابطه گفته می‌شود که به دلیل نداشتن اطلاعات و آگاهی کافی است. به هیچ وجه اینگونه نیست که کتاب‌ها بدون نظارت وارد نمایشگاه شوند و دروازه نمایشگاه به روی هر کتابی باز باشد بلکه نظارت چند لایه‌ای همیشه وجود داشته و دارد. رویکرد ارشاد در این زمینه عرضه کتاب‌های خارجی استاندارد با کیفیت و مورد نیاز مراکز علمی کشور است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به غنی سازی کتابخانه‌ها با کتاب‌های روز دنیا اشاره کرد و یادآور شد: نه تنها عرضه کتاب‌های خارجی ضروری است بلکه حمایت از آن‌ها نیز ضرورت دارد. بخشی از اعتبار نمایشگاه کتاب مرهون همین بخش است. امسال در بخش بین الملل 160 هزار عنوان کتاب عرضه می شود که از این تعداد 42 هزار عنوان کتاب عربی و 118 هزار عنوان کتاب‌های انگلیسی، فرانسه و روسی که همگی آنها در سه سال اخیر به چاپ رسیده اند.
جنتی خاطرنشان کرد: سال گذشته عمان به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه حجضور داشت و امسال روسیه و سال آینده ایتالیا به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه حاضر است به عقیده من نمایشگاه کتاب مکانی برای معرفی چاب و نشر ایران است و باید تقویت شود و ارتقا یابد.


روحانی: فرهنگ دررأس امور است
رئیس جمهور با بیان اینکه فرهنگ در راس امور و قدرت بزرگ بین‌المللی ماست، گفت: کتاب و فرهنگ، قدرت نرم ما و وسیله ارتباطی با ملت‌ها و دنیاهای دیگر است.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه بیست و نهم نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: خوشحالم امروز در جمع اصحاب قلم، اندیشمندان، فرهیختگان و ناشران در واقعه مهم سالانه که بیست و نه سال است برگزار می شود و آن نمایشگاه بین المللی کتاب است، حضور دارم.
وی افزود: از همه نمایندگان کشورهای خارجی به ویژه کشور دوست و همسایه روسیه و آقای پوتین که نماینده ویژه خود را به نمایشگاه اعزام کرده و نیز مسئولان، نمایندگان مجلس، علما، شهردار تهران و نمایندگان مردم در شورای شهر تشکر می کنم.
روحانی ادامه داد: نمایشگاه کتاب بعد از دو مکان که در سال های گذشته جا به جا کرد در نهایت به سر منزل و مقصد نهایی خود رسید.
رئیس جمهور گفت: خوشحالم امروز نمایشگاه آغاز به کار کرد، از شهردار تهران و دست اندرکاران امر که این بنای بسیار بزرگ و زیبا را برای برگزاری نمایشگاه ها به وجود آوردند آن هم در این مکان بسیار مناسب و در جوار حرم امام راحل (ره) تشکر می کنم و امیدوارم قدم خیر و مبارکی برای کشور عزیز ما باشد.
روحانی با اشاره به اینکه وارد صحنه و صفحه جدیدی از تاریخ شده ایم گفت: دنیای امروز ما با دنیای قبل از برجام کاملا متفاوت است.
وی افزود: در طول یک سال گذشته و از زمانی که آثا این مذاکرات فشرده و طولانی مشخص شده هر وقت مقامات کشورهای خارجی به ایران می آیند بخشی از صحبت های خود را به مذاکرات اختصاص می دهند و من به ابعاد جدیدی توجه ام جلب می شود.
رئیس جمهور تصریح کرد: در همه دوران مذاکرات حضور داشتم اما مقاماتی که از بیرون به آن نگاه می کنند صحنه های جدیدی از آن برداشت می کنند.
روحانی با بیان اینکه معمولا در مذاکرات یکی پیروز می‌شود و دیگری شکست می‌خورد، گفت: مذاکرات برجام مذاکراتی بود که به نفع ما و به نفع طرف مقابل، منطقه و جهان انجام شد.
وی افزود: امروز این همه شرکت‌های خارجی که به ایران مراجعه می‌کنند و این همه مقامات خارجی و اعتبارات بانکی خارجی که به سمت کشور سرازیر شده است، نشان می‌دهد که موفقیت مذاکرات به نفع همه بوده است.
روحانی خاطرنشان کرد: اگرکشوری در ایران یک کار عظیم زیربنایی را می‌سازد، هم آن کشور نفع می‌برد، هم ما منتفع می‌شویم. برخی از پروژه‌ها وجود دارد که اگر شرکت و سرمایه‌گذاری خارجی در آن نباشد، ۴۰ تا ۵۰ سال به طول می‌انجامد، ولی سرمایه‌گذاری خارجی باعث می‌شود که آن پروژه طی ۵ سال به بهره‌برداری برسد.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: این مسئله همان است که از ابتدا گفته شد، یعنی این مذاکرات پایانش برد-برد بود. البته در منطقه ما یکی دو کشوری هستند که خیلی از برجام احساس ضرر می‌کنند. به هر حال صد و هشتاد و چند کشور نفع می‌برند ولی ممکن است چند کشور هم ضرر کنند؛ این طبیعت دنیاست.
وی تصریح کرد: این چند کشور خیلی عصبانی هستند و هر روز به دنبال کارشکنی‌اند، اما من اطمینان دارم ملت بزرگ ایران که این موفقیت را به هدف رسانده است، در ادامه مسیر با همان توان و قدرت توافق را ادامه خواهند داد.
روحانی گفت: امروز دنیا کاملا به جمهوری اسلامی ایران و به تعهدات ایران اطمینان دارد، به نظر من آنچه اهمیت دارد اعتماد جهانی است. همچنین آنچه مهم است اعتماد بین دولت و مردم است. اعتماد یک سرمایه اجتماعی در داخل کشور و یک سرمایه بین‌المللی در سطح جهانی است.
رئیس‌جمهور گفت: اینکه امروز روسای جمهور به ایران سفر می‌کنند و قراردادهای بلندمدتی که بازپرداخت آن ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر انجام می‌شود به امضا می‌رسانند، به معنای اعتماد جهانی به ایران است. وقتی کشوری مثل ایران وعده‌ای به دنیا می‌دهد، بر وعده خودش تا آخر می‌ایستد.
وی گفت: ما حتی با کسانی که ۸ سال جنگ را بر ما تحمیل کردند و بر ملت خودشان و بر ملت ایران جنایت انجام دادند، امروز یک صلح اجتماعی و سیاسی انجام دادیم. البته از نظر حقوقی هنوز صلح تحقق پیدا نکرده است و هنوز در دوران آتش‌بس هستیم. امام (ره) فرمودند صلح ما صلح واقعی است و حتی اگر به قاتل و دشمنمان وعده دادیم، به وعده خود عمل خواهیم کرد.
روحانی ادامه داد: در آن دوران یک عده در گوشه و کنار می‌گفتند فعلا آتش‌بس را می‌پذیریم تا در فرصت مناسب کارهای دیگر را انجام دهیم، اما امام (ره) فرمودند اگر قاتل جدم امیرالمومنین همان شمشیری که در فرق او نواخت، نزد من به امانت بگذارد من آن را به او پس خواهم داد. ما اعتقاداتی داریم و بر مبنای اعتقادات بر وعده و امانت‌داری خود وفادار خواهیم بود.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: ما به عهد «راعی» هستیم. همان طور که خداوند همه جا بر عهد خود وفا می‌کند، ما هم هر جا که عهد کردیم به عهد خود وفا خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: امروز که فضای جدید برای ما فراهم شده است، برای ادامه این فضا به یک زیرساخت‌هایی نیاز داریم، یکی از آن زیرساخت‌ها نیز همین مکان نمایشگاه بین‌المللی است. ما نیاز داریم به نمایشگاهی که بتوانیم محصولات خود و دیگران را در آن عرضه کنیم.
رئیس‌جمهور ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب مکان تعاملی است که نویسندگان و محققان مختلف در اینجا دیدار کرده و با هم تبادل فکر، فرهنگ و اندیشه می‌کنند.
روحانی افزود: این جمعیتی که از شهرهای مختلف در ۱۰ روز به نمایشگاه آمده و از آن بازدید می‌کنند، رنج سفر را تحمل می‌کنند چون جاذبه این بوستان آنها را به خود جلب می‌کند.
وی گفت: امروز در جهان شهرهایی هست که معروفیت آن به مراکز علمی آن است، جاذبه و آوازه آن شهرها به خاطر مراکز علمی و دانشگاه‌های آنجاست، وقتی اسم آن شهر برده می‌شود، مردم و چارچوب آن شهر به یاد نمی‌آید بلکه ذهن معطوف آن مرکز علمی می‌شود.
روحانی تصریح کرد: امروز شهرهایی هستند که مرکز فرهنگی برای ملت خود و گاهی سطح جهان هستند. با نمایش فیلم‌های مختلف و جایزه دادن به فیلم‌های برتر و اجرای موسیقی و نیز نمایشگاه‌های مهم نقاشی، عکاسی و دهها هنر دیگر شهر به آن نام معروف می‌شود.
رئیس‌ قوه مجریه ادامه داد: ما فکر می‌کنیم اقتصاد فقط در صنعت، بنگاه‌های بزرگ اقتصادی، کشاورزی و خدمات بانکی و بیمه‌ای است در حالی که فرهنگ و صنایع مربوط به آن، خود یک بازار خلاق است که می‌تواند یک بازار اقتصادی مهم برای مردم به شمار بیاید.
وی گفت: در تاریخ کشور ما نگاه کنید، کتاب چه مشاغلی را در کنار خود به وجود می‌آورد؛ خطاطی از کجا آمده است، کتاب نوشته می‌شد و دهها نفر خوشنویس از آن کتاب نسخه‌برداری می‌کردند و بر مبنای آن صنعت کاغذ حرکت می‌کرد. کتاب‌های خطی و قدیمی مشاغل بسیاری را در کنار همین کتاب به وجود می‌آوردند.
روحانی ادامه داد: اینها خصوصی بوده‌اند اما بعدها دولت وارد کار شد و برخی را به انحصار خود درآورد، زمانی که سینما آمد به خاطر آن گیشه‌های مختلف به وجود آمد بنابراین در تمام بخش‌های هنر و فرهنگ می‌توان این امر را دید، هنر می‌تواند اشتغال ایجاد کرده و تولید را به حرکت دربیاورد.
رئیس‌جمهور گفت: در نمایشگاه‌های نقاشی ببینید چطور جامعه به حرکت درمی‌آید، تابلوها را به مسابقه و نمایش می‌گذارند و مردم به تماشای آنها می‌روند، باید به اقتصاد فرهنگ توجه کنیم.
وی عنوان کرد: ما فکر می‌کنیم اقتصاد پولدار مملکت است و فرهنگ پیرمردی است که دستش را به سمت آن فرد پولدار دراز می‌کند تا پول بگیرد؛ فرهنگ قدرت بزرگ بین‌المللی ماست.
روحانی با اشاره به اینکه این فرهنگ است که بین ملت‌ها ارتباط برقرار می‌کند، خاطرنشان کرد: بعد از قرن‌ها ملت‌هایی در دنیا هستند که ایران را در سایه گلستان، بوستان، حافظ، فردوسی، شعرا، علما، ابن‌سیناها، زکریای رازی‌ها و فارابی‌ها می‌شناسند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه کتاب و فرهنگ، قدرت نرم ما و وسیله ارتباطی با ملت‌ها و دنیاهای دیگر است، عنوان کرد: کتاب به ما آرامش می‌دهد و آرامش به ما آسایش، کتاب آرام‌کننده دل‌هاست و ملتی که با کتاب انس دارد، قدرت تحلیل بالاتر، تعمق و تفکر بیشتر در مسائل دارد.
وی گفت: با کتاب، دنیا و حوادث را بهتر می‌شناسیم اگر انس با کتاب داشته باشیم، قدرت ما در صحنه جهانی بالاتر می‌رود، قدرت یک ملت با خواندن، نوشتن و تألیف است.
روحانی افزود: در دنیای کتاب همه کسانی که دست‌اندرکار این کار عظیم هستند از ما پول بیشتر نمی‌خواهند، از ما آزادی و امنیت می‌خواهند، امنیت و آزادی آنها را تضمین کنید.
رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه دیروز رهبری تاکید کردند آنکه نقد می‌کند، مشت به سینه او نکوبیم، گفت: نقاد را دستگیر نمی‌کنند و به زندان نمی‌برند، نقاد به عنوان یک نعمت است البته کسی در پوشش نقد، دروغ نگفته و تهمت نمی‌زند. کسی که دلسوزانه نقادی می‌کند نباید در نوشتار و شعرش در پیچ و خم گرفتار شود.
وی عنوان کرد: بارها به وزیر فرهنگ و ارشاد گفته‌ام که کارها را به صاحبنظران بسپارید، کتاب قابل چاپ است یا نه، آن را به انجمن نویسندگان و ناشران واگذار کنید. این نهادها کارشان را به خوبی انجام می‌دهند. این‌گونه نباشد که کار به دست یک کارمند دانشجو تصمیم‌گیری شود.
روحانی گفت: همین که نمایشگاه را هر چه بیشتر به نهادهای مربوط و ناشران واگذار کنیم، بهتر است چون آنها درست تشخیص می‌دهند. نباید دولت در همه جا دخالت کند بلکه دولت برنامه‌ریز است. البته می‌تواند نظارت کند اما از طریق مردم صورت گیرد.
رئیس‌جمهور افزود: کتاب باید تراوش ذهن و اندیشه و یک متفکر باشد اگر یک متفکر بخواهد قلم بر کاغذ ببرد صد جای نظارتی به ذهنش خطور کند، کار پیش نمی‌رود.
وی خاطرنشان کرد: باید فضای رقابت آزاد بدون رانت فراهم کنیم تا همه در صحنه حاضر شده و به ناشران و مولفان کمک شود.
روحانی تاکید کرد: فضای پسابرجام با کتاب و تعمق به سرانجام می‌رسد، تنها اقتصاد و دنیای سیاست، هدف ما در برجام نیست بلکه فرهنگ در رأس امور است.
رئیس‌جمهور در پایان خاطرنشان کرد: کتاب نور است و راه را نشان می‌دهد، ما را از گمراهی نجات داده و هر چه به سمت کتاب پیش برویم، به نفع خودمان و نسل آینده خواهد بود.

قالیباف: یکی از اصلی‌ترین راهبردهای نظام اسلامی، توجه به کتاب و کتابت است
مطالعه در دنیا سیر صعودی خود را طی می‌کند؛ بنابراین شهرداری تهران در مورد زیرساخت‌های این عرصه خود را مکلف می‌داند.
محمدباقر قالیباف شهردار تهران بعد از عرض خیر مقدم به مهمانان، اصحاب فرهنگ و مسئولان دولتی گفت: برای من و همکارانم افتخار بزرگی است که یک مجموعه اقتصادی را با یک کار بزرگ فرهنگی افتتاح کردیم. بدون شک فرهنگ مهم‌ترین ابزار و عنصر است و وجه تمایز تمدن اسلامی با سایر تمدن‌ها در همین برهه است که آنها بیشتر با استعمار تمدن خود را توسعه می‌دهند و تمدن اسلامی و انقلاب آن، بیشتر مبتنی بر فرهنگ کتاب و کتابت است و از این رو یکی از اصلی‌ترین راهبردهای نظام اسلامی، توجه به کتاب و کتابت است. البته باید اذعان کنیم که نتوانستیم آن چنان که باید و شاید به آن بپردازیم.
قالیباف در ادامه اظهار داشت: این حاکی از آن است که مطالعه در دنیا سیر صعودی خود را طی می‌کند؛ بنابراین شهرداری تهران در مورد زیرساخت‌های این عرصه خود را مکلف می‌داند. شهرداری 300 کتابخانه «یاد یار مهربان» احداث کرده و همچنین در تپه‌های عباس‌آباد باغ کتابی احداث شده با 65 هزار مترمربع که یکی از بهترین مجموعه‌های فرهنگی به حساب می‌آید.
وی در خصوص نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب عنوان کرد: برگزاری این نمایشگاه یکی از مسائل چالش‌برانگیز کشورمان بود. در جهت انتقال نمایشگاه، تصمیم بر آن شد که نمایشگاه کتاب به خارج اما نزدیک شهر منتقل شود. با راه‌اندازی متروی شهر آفتاب، معضل آلودگی هوا که یکی از چالش‌های ما بود تا حدودی مرتفع می‌شود.
شهردار تهران تصریح کرد: توافقنامه‌ای بین شهرداری تهران، وزارت ارشاد امضا می‌شود که در پنج سال آینده وجهی بابت برگزاری نمایشگاه از ناشران گرفته نشود و با این کار به اقتصاد نشر کمک کنیم.


زبان فارسی جزو دستاوردهای تاریخ بشریت است
نماینده رئیس جمهور روسیه گفت: زبان فارسی برای ایران نقش مهمی دارد و برای جهانیان در طول تاریخ حقایقی را فاش کرده است، در حقیقت شعر و زبان فارسی جزو دستاوردهای تاریخ بشریت است.
به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، شرويت كوهن روز سه شنبه در آيين افتتاحيه بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران در شهر آفتاب افزود: براي من افتخار است كه در چنين رويداد بزرگ فرهنگي به حضار خيرمقدم گويم.
وي اظهارداشت: جناب آقاي روحاني خاطرتان هست رئيس جمهور روسيه سال گذشته در ملاقات با شما حضور خود در ايران را ارزشمند ارزيابي كرد زيرا ما متحدان خوبي براي هم هستيم.
شرويت كوهن ادامه داد: با سفر سال گذشته رئيس جمهور روسيه به ايران فصل جديدي از روابط دو كشور گشوده شد و روابط تهران ـ مسكو در عرصه هاي مختلف اقتصادي، فناوري و فرهنگ در حال گسترش است.
نماينده رئيس جمهور روسيه اظهارداشت: حوادث چند دهه اخير ايران نشان داد تحريم هاي اين كشور نتوانست آن را از ادامه مسير خود متوقف كند.
وي با بيان اين كه ايران و روسيه داراي اشتراكات فرهنگي بسياري هستند خاطرنشان كرد: زبان فارسي براي ايران نقش مهمي دارد و براي جهانيان در طول تاريخ حقايقي را فاش كرده است شعر و فارسي جزو دستاوردهاي تاريخ بشريت است.
شرويت كوهن ادامه داد: ابن سينا در آثار علمي و ادبي خود صفحاتي از دانش پزشكي را براي جهانيان آشكار كرد.
شرويت كوهن در بخش ديگري از سخنان خود به حضور ايران در نمايشگاه سال گذشته كتاب مسكو اشاره و اضافه كرد: در اين نمايشگاه با ناشران و نويسندگان آثار ايراني آشنا شديم.
وي ضمن قدرداني از ايران به خاطر ميزباني از روسيه در اين دوره از نمايشگاه بين المللي كتاب تهران ابراز اميدواري كرد هر دو ملت با حفظ سنت هاي تاريخي و فرهنگي در قرن 21 كشورهاي پيشرفته اي از هر لحاظ باشند.

ناشران برگزیده سال 94 تقدیر شدند
با حضور دکتر روحانی رئیس‌جمهور، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ناشران برگزیده سال ۹۴ تقدیر به عمل آمد.
اسامی ناشران بدین شرح است:
ناشر خصوصی بزرگسال «انتشارات مجد»
ناشر خصوصی بزرگسال شهرستان «فرهنگ ایلیا»
ناشر بزرگسال غیرخصوصی «سوره مهر»
ناشر خصوصی کودک و نوجوان «قدیانی»
ناشر کودک و نوجوان غیرخصوصی «انتشارات کانون فرهنگی فکری کودکان و نوجوانان»
ناشر خصوصی کودک و نوجوان در بخش شهرستان‌ها انتشارات جمال شناخته شد.
همچنین ناشر خصوصی کودک و نوجوان انتشارات افق در این مراسم تقدیر شد.
اما این مراسم در بخش جنبی دو برگزیده داشت. انتشارات مجمع ذخایر اسلامی به عنوان ناشر غیرخصوصی شهرستان و موسسان ترجمه علوم انسانی به عنوان ناشر خصوصی بزرگسال تهران مورد تجلیل قرار گرفتند.
همچنین با حضور رئیس‌جمهور و شهردار تهران از مدیر فقید پروژه نمایشگاه شهر آفتاب «منصور ترکان» که چندی پیش درگذشت تقدیر به عمل آمد. لوح تقدیر این مهندس فقید را معصومه آباد از اعضای شورای شهر تهران دریافت کرد.


افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
افتتاح نمايشگاه شهر آفتاب
print
There is no comment.
بازگشت