منو

اخبار شهر آفتاب

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب فضای بی‌دفاع شهری ندارد/اتمام طراحی فاز دوم

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب فضای بی‌دفاع شهری ندارد/اتمام طراحی فاز دوم

تاریخ ایجاد: 1395/2/11

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تأکید کرد: مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به هیچ وجه فضای بی‌دفاع شهری ندارد.


معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تأکید کرد: مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به هیچ وجه فضای بی‌دفاع شهری ندارد.
علیرضا جاوید با بیان این مطب افزود: با توجه به اینکه محدوده برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب اعم از سالن‌های مسقف در اطراف میدان چهارباغ و مرکزی قرار دارد، هم مسیر تردد شهروندان و غرفه داران کاملاً مشخص است و هم فضای عمومی تعبیه شده در اطراف غرفه‌ها فضاهایی مفرح، تفرجگاهی است. همچنین در قسمت‌های دیگر نمایشگاه نیز طبق تمهیدات شهردار تهران خدمات جانبی مانند راه اندازی مجموعه شهروند، سازمان میوه و تره بار و فضاهایی برای برگزاری مراسم و مناسبت‌های اجتماعی و فرهنگی و حتی ورزشی در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر محیط نمایشگاه به گونه‌ای طراحی شده تا حداکثر بهره برداری از مجموعه ایجاد شده و فضای بی دفاع شهری در این مجموعه وجود نخواهد شد.
وی درباره زمان انتقال مجموعه عوارضی تهران- قم نیز توضیح داد: به صورت ویژه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیگیری‌های لازم را با وزارت راه و شهرسازی درخصوص انتقال عوارضی را انجام می‌دهد، اما با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده و طبق توافقاتی که بین معاونت حمل و نقل و وزارت راه و شهرسازی انجام شد، مقرر شده است هنگام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب توقف خودروها پشت گیت‌های عوارضی برای پرداخت عوارض و همچنین توقف اتوبوس‌های بین شهری برای زدن ساعت زنی در این مدت انجام نشود.
به گفته جاوید؛ مجموعه معاونت فنی و عمرانی با هماهنگی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران برای ورود و خروج خودروها تمهیداتی اتخاذ کرده تا بدون توقف پشت گیت‌های عوارضی به فاصله یک کیلومتر قبل از این مجموعه خودروها وارد نمایشگاه و در هنگام خروج بعد از عوارضی وارد اتوبان خلیج فارس شوند. درواقع توقف قبل از عوارضی تأثیری در ورود و خروج خودروها برای ورود به نمایشگاه نخواهد داشت.
وی با اشاره به تکمیل راه‌های دسترسی به مجموعه شهر آفتاب گفت: با توجه به فضاهایی که معاونت حمل و نقل پیش بینی کرده بود، پارکینگ نمایشگاه شهر آفتاب به وسعت 30 هکتار که قابلیت پارک 10 هزار خودرو را دارد، به طور کامل آماده سازی شده است. همچنین راه‌های دسترسی در مقاطع شمالی و جنوبی شهر آفتابی نیز طراحی و اجرا شده است. همان‌طور که می‌دانید در مقطع شمالی شهروندان می‌توانند با دسترسی از محور بزرگراه علامه عسگری از مقابل دانشگاه یادگار امام (ره) به ورودی پارکینگ خودروهای شخصی برسند و در هنگام خروج نیز امکان دسترسی به بزرگراه تهران و آزادراه قم نیز وجود دارد. در ضلع جنوبی نمایشگاه نیز رمپ و لوپ ها و دسترسی به شبدری و همچنین تقاطع غیر همسطح مقابل رینگ شهر آفتاب آماده سازی شده است.
معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه هیچ جای نگرانی برای ناشران و شهروندان برای بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مجموعه شهر آفتاب وجود نخواهد داشت، بیان کرد: در جلسه‌ای که با وزیر فرهنگ و نماینده ناشران داشتیم؛ وزیر ارشاد نیز تأکید داشت هر نوع تغییری در محل برگزاری نمایشگاه با سختی‌ها و چالش‌هایی روبه رو است. اعتقاد داریم که در سال اول ممکن است با کمبودهایی روبه رو شویم اما با توجه به اینکه از ابتدا مجموعه شهر آفتاب برای برگزاری یک فضای مفرح نمایشگاهی طراحی شده و از همه مهم‌تر امکان دسترسی به حمل و نقل عمومی مانند مترو نیز فراهم شده است؛ به نظر می‌رسد شهروندان و ناشران برای حضور و بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب در شهر آفتاب مشکلی نخواهند داشت.
جاوید در ادامه درباره طراحی فاز دوم مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب نیز تأکید کرد: طراح و مشاور فاز اول و دوم مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب یک شرکت خارجی GMP از کشور آلمان و شرکت نقش جهان پارس از ایران است. طراحی فاز دوم این مجموعه به طور کامل انجام شده و نقشه‌های آن آماده است. طبق تصمیم گیری‌های انجام شده فاز بعدی با سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای ساخت مجموعه هتل‌ها و مجموعه‌های تجاری، خدمات و تکمیل سایر سالن‌ها اجرا خواهد شد.


print
There is no comment.
بازگشت